Pálava, Svidrung, výběr z hroznů 2023, 0,75l, 14,5% alk.
Kód: 3583Související produkty
Detailní popis produktu
Mandarinka s rozinkou je aroma u této pálavěnky, samozřejmě bylo hrozénko už hódně botrytické a tudíž se to projevilo na koncentraci vínečka. Krásný, čistý výběr z hroznů s nabušenou aromatikou a příjemným cukříčkem. Mandarina, papája, včelí plást v chuti i vůni.
Obsahuje oxid siřičitý.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Bílé víno | 
|---|---|
| EAN: | 8594200681227 | 
| Země původu: | Česká republika | 
| Oblast: | Morava, obec Popice, trať Svidrunk | 
| Vinařství: | Filip Mlýnek | 
| Odrůda: | Pálava | 
| Druh vína: | Bílé | 
| Typ vína: | Suché | 
| Alkohol: | 14,5% | 
| Ročník: | 2023 | 
| Cukr: | 4,0 g/l | 
| Chuť1: | Mandarinka s rozinkou je aroma u této pálavěnky, samozřejmě bylo hrozénko už hódně botrytické a tudíž se to projevilo na | 
| Chuť2: | koncentraci vínečka. Krásný, čistý výběr z hroznů s nabušenou aromatikou a příjemným cukříčkem. | 
| Kyselina: | 6,6 g/l | 
| Vůně: | Mandarinka, papája, včelí plást v chuti i vůni. | 
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Filip Mlýnek je KRÁL VÍN 2023
Vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy  poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaří na 8,6 ha vinic v naší domovině ve vícero katastrech a to v Dolních Dunajovicích (viniční tratě: Plotny, Dunajovský kopec, Zimní vrch, Mlýnská), Březí (viniční trať: Liščí vrch), Dobré Pole (viniční trať: Staré) dále v Horních Věstonicích (viniční tratě: U Venuše, Za konírnou), Brod nad Dyjí (viniční trať: Lusy).
Snažíme se (díky nízkému výnosu hroznů) co nejvíce tvořit vína typická pro naši Mikulovskou oblast, která určitě patří mezi perlu Moravy a to díky minerálnímu podloží z jurského vápence s jíly. Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně.

 
                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                    
    
    
             
                                                                                                                                    
    
    
             
                                                                                                                                    
    
    
            