Ryzlink Vlašský, Purmice, Filip Mlýnek 0,5L, 2021, 10,0% alk.

Kód: 3574
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Filip Mlýnek
370 Kč 306 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Ochutnejte nejlepší víno soutěže KRÁL VÍN České republiky 2023.

CHAMPION a vítěz kategorie sladkých vín

91,90 bodu Ryzlink vlašský 2021 výběr z cibéb VINAŘSTVÍ FILIP MLÝNEK

Krásný sladký botrytický Vlašák s vůní po rozinkách, v chuti je minerální s dochutí medovou a svěží kyselinkou. Barva je slámově žlutá s mosaznými odlesky. Vůně je velmi výrazná, mohutná, dominují hrozinky, jitrocelový sirup, jarní med, kandované citrusy, minerály. Chuť je plná, široká, bohatě medově nasládlá, exotické ovoce, marmelády, koření, svěží kyselina v nekonečném závěru.

Championem Krále vín 2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obec Perná, trať Purmice

0,5l | šarže 3/2021

Obsahuje oxid siřičitý

Obsah alkoholu: 10,0% obj.

Zbytkový cukr: 137,6g/l

Obsah kyselin: 8,6g/l

Filip Mlýnek je KRÁL VÍN 2023

Vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy  poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaří na 8,6 ha vinic v naší domovině ve vícero katastrech a to v Dolních Dunajovicích (viniční tratě: Plotny, Dunajovský kopec, Zimní vrch, Mlýnská), Březí (viniční trať: Liščí vrch), Dobré Pole (viniční trať: Staré) dále v Horních Věstonicích (viniční tratě: U Venuše, Za konírnou), Brod nad Dyjí (viniční trať: Lusy).

Snažíme se (díky nízkému výnosu hroznů) co nejvíce tvořit vína typická pro naši Mikulovskou oblast, která určitě patří mezi perlu Moravy a to díky minerálnímu podloží z jurského vápence s jíly. Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně.