Zuřivec - Víno David Koller

Kód: 2158
Tip
71 hodnocení
Značka: Zuřivec
390 Kč 322 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Když se přestěhoval do Mikulova, muselo to přijít. Kollerova vinice a um proslulého sklepmistra Filipa Mlýnka stvořily Zuřivce – vášnivý vlašský ryzlink. Je totální minerální pecka se silně slaným tónem po mikulovské mineralitě a to díky botrytickým hroznům.  Již ve vůni je poznat mikulovský minerál připomínající slaný mořský vzduch. Chuť je explosivní s pořádným slaným tónem v dochuti s kovovostí. Jedno z top minerálních vín ročníku 2020.

Víno ZUŘIVEC obdrželo ocenění jako OBAL ROKU 2021 !

Děkujeme za Váš zájem o víno ZUŘIVEC, víno David Koller. Ryzlink vlašský je vyprodán... Za kratičkou dobu jeho pobytu u nás na skladě obdržel obal roku a brzy se dozvíte o dalším velkém ocenění tohoto vína.

ZUŘIVEC je pryč, ať žije ZUŘIVEC... sledujte nás a brzy se dozvíte o naší další velké, tentokrát červené novince...

 

Hoď se do klidu, dej si víno ZUŘIVEC a pusť si k tomu songy Davida Kollera.

Výše jsou informace, které Vám o víně řeknou vinaři, ale takto Vám víno popíšeme my: 

Dávat do trumpety by se vám líbilo? Máte možnost. David Koller dělá muziku jak víno a víno jak muzika. Teď si můžete dopřát obojí. Společně s proslulým sklepmistrem Filipem Mlýnkem a kreativcem Petrem Divišem jsme rozehráli harmonii chuťových tonů odrůdy vlašský ryzlink, kterou vyšperkoval svým grafickým mistrovstvím Aleš Sadil. Značka Zuřivec je odvozena od překladu Davidova příjmení (koller – zlostný, zuřivý). V italštině by to znělo furioso. V notovém záznamu taková poznámka znamená – hrajte s vášní!  A právě tak se má Kollerův Zuřivec pít! A navíc, když si k tomu vyhledáte původ jména Diviš, vyjde Vám "Bůh vína". Neříkejte, že tohle všechno je jen náhoda. To přece není možný!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu


Země/Region: země/oblast

Vinařství: Filip Mlýnek

Odrůda: Ryzlink vlašský

Ročník: 2020                                                

Obsah cukru: 2,9 gramů

Tank nebo sud: tank nerez

Alkohol: 12,5% alk.

Uzávěr: korkový

Teplota podávání: 8-10 st.C

Ideální doba spotřeby: 15 let