Zuřivec, red, víno David Koller, 2022, 0,75l, 14% alk.

Kód: 3762
Novinka Tip Vzhled
Neohodnoceno
Značka: Filip Mlýnek
440 Kč 364 Kč bez DPH
Skladem (>100 ks)

Krásné cuvée dvou odrůd Merlotu a Cabernet Sauvignonu. U obou vín vyzrálost přes 24 stupňů čnm. Merlot zrál v nových francouzských sudech 8 měsíců a Cabernet tu stejnou dobu v americkém novém dubovém baryku. 

Archivace minimálně 100 let, říká vinař Filip Mlýnek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

David Koller dělá muziku jak víno a víno jako muziku. Teď si můžete dopřát obojí. Značka Zuřivec je odvozena od překladu Davidova příjmení (koller – vzteklý, zuřivý). V italštině by to znělo furioso. V notovém záznamu taková poznámka znamená – hrajte s vášní!  A právě tak se má Kollerův Zuřivec pít!


Vloni jsme měli v nabídce báječnou sadu dvou Merlotů z nichž jeden zrál na americkém a druhý na francouzském sudu.  Letos jsme však dvě odrůdy vína spojili dohromady a myslíme si, že to byl dobrý nápad. Zdali to stojí za to, můžete posoudit sami…

Prague Wine Trophy 2024 - Oceněno medailí Prague Gold - 89,33 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Česká republika
Oblast: Morava
Vinařství: Filip Mlýnek
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Druh vína: Červené
Typ vína: Suché
Alkohol: 14%
Ročník: 2022
Cukr: 1,6 g/l
Chuť1: Chuť je explozivní s krásným hořkočokoládovým podtónem s příjemnými sladkými taniny.
Kyselina: 5,0 g/l
Podoblast: Mikulovská
Vůně: Vůně je nabušená a protkaná kávovo-čokoládovými tóny s vůní čerstvě pražené kávy.

Filip Mlýnek je KRÁL VÍN 2023

Vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy  poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaří na 8,6 ha vinic v naší domovině ve vícero katastrech a to v Dolních Dunajovicích (viniční tratě: Plotny, Dunajovský kopec, Zimní vrch, Mlýnská), Březí (viniční trať: Liščí vrch), Dobré Pole (viniční trať: Staré) dále v Horních Věstonicích (viniční tratě: U Venuše, Za konírnou), Brod nad Dyjí (viniční trať: Lusy).

Snažíme se (díky nízkému výnosu hroznů) co nejvíce tvořit vína typická pro naši Mikulovskou oblast, která určitě patří mezi perlu Moravy a to díky minerálnímu podloží z jurského vápence s jíly. Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně.