Hampton Water Rosé 2022, 0,75L, 13% alk.

Kód: 3361
Vzhled
Neohodnoceno
Značka: Hampton Water
499 Kč 412 Kč bez DPH
Skladem (58 ks)

Hampton Water 2022 -  AOP Languedoc vyrábí vinařství Gérard Bertrand ve spolupráci s Jonem Bon Jovi a jeho synem Jesse Bongiovi, od kterého nápad dělat toto víno vznikl.

Vinná réva je pěstována na vynikajících pozemcích a je zároveň elegantním a jedinečným projevem jihofrancouzského rosé.

Nápad vznikl u Jesseho a jeho kamaráda Aliho v Hamptonu v New Jersey. Jon Bon Jovi a jeho syn Jesse Bongiovi pak společně s Gérardem Bertrandem vytvořili společnou vizi s cílem vytvořit jedinečné rosé a spojit v sobě podstatu uvolněného životního stylu Hamptonu v USA a pobřeží jižní Francie. Víno je svěží s výraznou a příjemnou minerálností, s jemnými tóny jahod a citrusů s nádechem koření. Krásný, dlouhý závěr je výsledkem pečlivého zrání v nových sudech z francouzského dubu. Toto rosé je krásně vyvážené a hodí se ke každé příležitosti a radosti ze života.

Rozhodně doporučujeme vhodně při pití doplnit songy od BON JOVI.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ten Bon Joviho kluk je ale šikovnej. Udělal s tátou nejlepší rosé na světě pod taktovkou Gérarda Bertranda, nejlepšího francouzského vinaře roku 2020. Zdali je opravdu nejlepší, to nedokážeme posoudit, protože tolik rosé jsme ještě nevypili. Ovšem soudě podle toho, že teprve tímhle vínem jsme si u našich manželek vydobyli vážnost, která nám právem náleží, hovoří za mnohé. A teď si představte, jak na večírku pustíte třeba Blaze Of Glory (klidně z telefonu, jde o ten fór přece a ne nějaký hi-fi) a otevřete lahvinku Hampton Water.


Vinifikace: nerez, poté 30-60 dnů na francouzském sudu

Uzávěr: Vinolok - skleněná zátka s českým patentem a výrobou

Na svém prvním ročníku získalo víno Spectator 90 bodů a od té doby každý rok získává opětovně 90 ! Bylo zařazeno mezi 100 nejlepších vín světa. 4 ročníky po sobě s 90bodovým hodnocením od Wine Spectator a umístěním v jejich Top 100, první růžové na seznamu po 25 letech. Oceněno na Prague Wine Trophy jako Regional Prague Champion 2023.

Premiové rosé "Hampton Water" bylo vyhodnoceno v roce 2021 v soutěži BWW "Best wines of the world" jako nejlepší rosé světa!!! Gérard Bertrand byl v roce 2023 zvolen letos světovým vinařem roku!

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Francie
Oblast: Languedoc Roussilon
Vinařství: Hampton Water
Odrůda: Grenache, Cinsault, Mourvédre, Syrah
Druh vína: Růžové
Typ vína: Suché
Alkohol: 13%
Ročník: 2022
Cukr: 4 g/l
Chuť1: Víno je svěží s výraznou a příjemnou minerálností, s jemnými tóny jahod a citrusů s nádechem koření.
Chuť2: Krásný, dlouhý závěr je výsledkem pečlivého zrání v nových sudech z francouzského dubu.
Kyselina: 3,5 g/l
Párování: Skvěle se hodí jako aperitiv k předkrmům, grilovačkám, vegetariánským jídlům nebo jako víno, které nesmí chybět na žádné párty.
Vivino: 4.0
Vůně: Ve vůni jsou jemné tóny jahod a citrusů.