Nealko Villa Conchi 0.0%, 0,75l

Kód: 3506
4 hodnocení
Značka: Villa Conchi
299 Kč 247 Kč bez DPH
Skladem (>100 ks)

Perfektní nealkoholické šumivé víno

Barva je zářivě zlatavě zelená. Vůně je ovocná s tony opečených toastů.

Chuť je plná, svěží, příjemně ovocná s kulatým, dlouhým závěrem. Dochuť je elegantní s jemnými bublinkami.

Skvěle se hodí jako aperitiv. Také jako doprovod k mnoha druhům, španělských tapas, salátů  a také k lehkým pokrmům z ryb a plodů moře.

Jak se vyrábí? Hrozny jsou vybírány z nejlepších vinic v regionu a sklízejí se v noci, aby se předešlo vysokým teploty a předčasné fermentace.

Jakmile byl mošt získán drcením a každá odrůda dokončila své kvašení po dobu 9 dní odděleně při konstantní teplotě 16 ºC, aby se zachovala její primární aromata, byl mošt smíchán pro lahvování společně se základním vínem.

Následně prochází víno fermentací a poté se dealkoholizuje. Tento proces se získává prostřednictvím zvlákňovacího kužele tzv. sloupcový systém, pomocí kterého se víno odděluje do jeho různých složek, čímž se eliminuje alkohol a zůstává originální produkt, který si zachovává své aroma a strukturu v patře. 30% originálu základního vína se však při tom ztrácí.

Poté jsou přidány kvasinky a cukr, aby se v láhvi stimulovala tvorba bublinek. Při druhém kvašení jsou láhve uloženy v podzemních sklepích při konstantní teplotě 15 až 17 °C, kde víno zůstává v kontaktu s kaly.

Toto šumivé víno získané dealkoholizací vína zůstalo v lahvi minimálně 12 měsíců. Po uplynutí této doby byly usazeniny přirozeně dekantovány a odstraněny a byl přidán expediční likér.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zraje 12 měsíců na kvasnicích.

Zbytkový cukr: 4,7 g/l

Kyselina: 6,47 g/l

pH 3.04 SO2 free: 14 mg/l

Teplota podávání: 6-8ºC

Winemaker Joan Rabadá

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Španělsko
Oblast: Penedes
Vinařství: Villa Conchi
Odrůda: Xarel.lo, Macabeo, Parellada
Typ vína: Nealko Cava
Alkohol: 0%