Blason du Prince Châteauneuf du Pape 2020, 0,75l, 16% alk.

Kód: 3792
Vzhled
Neohodnoceno
934 Kč 772 Kč bez DPH
Skladem (>100 ks)

Châteauneuf-du-Pape se hrdě tyčí na 120 metrů vysokém kopci v srdci roviny Comtat Venaissin. Leží na půli cesty mezi dvěma známými městy Avignon a Orange v departementu Vaucluse. Levý břeh Rhôny, jen kousek od něj, nám připomíná, že historie této vinice je úzce spjata s historií řeky.

Châteauneuf-du-Pape je AOC pro vína vyráběná ve městech Châteauneuf-du-Pape, Orange, Bédarrides, Sorgues a Courthézon ve Vaucluse.

Právě zde se poprvé zformoval koncept AOC, kontrolovaného označení původu, když v roce 1923 baron Pierre Le Roy de Boiseaumarié založil sdružení na ochranu označení. Dne 15. května 1936 byl zveřejněn dekret o označení a Châteauneuf-du-Pape se stalo prvním vinařským označením AOC ve Francii

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud máte báječnou ženskou a máte s ní báječný život, tak popíjejte Châteauneuf du Pape a vyprávějte jí příběh třeba o tom, jak v jižní Francii, na levém břehu řeky Rhôny, leží malá vesnička. Původně šlo o hornickou vesnici jménem Calcernier, ve 14. století se v ní však zalíbilo papeži Janu XXII. Ten si v malebné prosluněné vísce nechal zbudovat svou letní rezidenci. Podle jeho honosného sídla pak vznikl i nový název celé vesnice Chàteauneuf-du-Pape, tedy Papežův zámek. A ten samý papež se zasloužil i o vznik prvních vinic v tomto kraji. A jak to bylo dál? 


Ocenění: Gold Medal Lyon 2023 / Gold Medal Féminalises 2023 / Gold Medal Orange 2023 / Gold Medal Terre de vins 2023 / Gold Medal Grenaches du Monde 2023 / Gold Medal Gilbert et Gaillard 2023.

Zrání 8 -12 měsíců v betonových tancích před lahvováním v závislosti na druhu vína.

Bez dubového dřeva, aby se projevil co nejčistší výraz odrůdy Grenache.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Francie
Odrůda: Grenache
Druh vína: Červené, suché
Barva: červené
Chuť1: Vynikající rovnováha v ústech, třísloviny jsou elegantní a hedvábné.
Párování: Oceníte ho k pečenému masu, zvěřině a perfektní je i se sýrem.
Vůně: Toto rubínově červené víno je velmi komplexní a elegantní s vůní červeného rybízu, červených třešní, černých bobulí s kořeněnými