Veltlínské zelené, Věstoňsko, pozdní sběr 2022, Filip Mlýnek, 0,75L, 12% alk.

Kód: 3940
Neohodnoceno
Značka: Filip Mlýnek
236 Kč 195 Kč bez DPH
Skladem (9 ks)
Kdo neochutnal neví, že i u nás se dají dělat Veltlíny jako ve Wachau, pouze záleží na trati a popř . na expozici kopce. Je to krasavec letošních Veltlínů a určitě patří mezi vína, které můžou ležet na flašce dlouhou dobu. Jinak je to moooc výrazný minerálně pepřový Veltlín se silným kořením ve vůni s náznakem smaragdovosti. Chuť je dlouhá, středně plná s minerálním podtónem kovovosti po Pálavských kopcích. Prostě nabušenec jako každý rok. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cukr: 0,7 g/l

Filip Mlýnek je KRÁL VÍN 2023

Vinařství vznikalo postupně a pomalu od roku 2007, kdy  poprvé začali vysazovat první vlastní vinice. Nyní hospodaří na 8,6 ha vinic v naší domovině ve vícero katastrech a to v Dolních Dunajovicích (viniční tratě: Plotny, Dunajovský kopec, Zimní vrch, Mlýnská), Březí (viniční trať: Liščí vrch), Dobré Pole (viniční trať: Staré) dále v Horních Věstonicích (viniční tratě: U Venuše, Za konírnou), Brod nad Dyjí (viniční trať: Lusy).

Snažíme se (díky nízkému výnosu hroznů) co nejvíce tvořit vína typická pro naši Mikulovskou oblast, která určitě patří mezi perlu Moravy a to díky minerálnímu podloží z jurského vápence s jíly. Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně.