Zuřivec - Víno David Koller, 0,75l, 11% alk.

Kód: 3087
Novinka Tip
1 hodnocení
Značka: Zuřivec
390 Kč 322 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Když se přestěhoval do Mikulova, muselo to přijít. Kollerova vinice a um proslulého sklepmistra Filipa Mlýnka stvořily Zuřivce – vášnivý vlašský ryzlink. Po úspěšném prvním ročníku, kdy víno bylo velmi rychle vyprodáno a sklízelo maximální hodnocení, přicházíme s ročníkem druhým. Pálavský minerál jde cítit v každém nádechu tohoto vína. Silná dominance vápenitého podloží přechází i do chuti. Trať Pod Lomem je tratí přímo na Pálavě vedle bývalého lomu.  Chuť je opravdu silně vápenitá s extrémně dlouhou perzistencí.

 ZUŘIVEC ♦ Ryzlink Vlašský ♦ jakostní víno s přívlastkem ♦ pozdní sběr ♦ suché ♦ 2021 ♦ vinařská oblast Morava ♦ podoblast Mikulovská ♦ vinařská obec - Klentnice ♦ viniční trať - Pod lomem

 

ZUŘIVEC ♦ obdržel ocenění jako OBAL ROKU 2021 ! A současně  postoupil do celosvětovém finále, kde vyhrál ocenění jako nejlepší vinný label světa...

ZUŘIVEC 2020 ♦  vyhrál PREMIUM GOLD v soutěži PRAGUE WINE TROPHY a mezi ryzlinky stejného ročníku se umístil jako úplně nejlepší :-) Jsme zvědaví, jak Vám bude chutnat aktuální ročník 2021.

 

 

Hoď se do klidu, dej si víno ZUŘIVEC a pusť si k tomu songy Davida Kollera.

Výše jsou informace, které Vám o víně řeknou vinaři, ale takto Vám víno popíšeme my: 

Dávat do trumpety by se vám líbilo? Máte možnost. David Koller dělá muziku jak víno a víno jak muzika. Teď si můžete dopřát obojí. Společně s proslulým sklepmistrem Filipem Mlýnkem a kreativcem Petrem Divišem jsme rozehráli harmonii chuťových tonů odrůdy vlašský ryzlink, kterou vyšperkoval svým grafickým mistrovstvím Aleš Sadil. Značka Zuřivec je odvozena od překladu Davidova příjmení (koller – zlostný, zuřivý). V italštině by to znělo furioso. V notovém záznamu taková poznámka znamená – hrajte s vášní!  A právě tak se má Kollerův Zuřivec pít! A navíc, když si k tomu vyhledáte původ jména Diviš, vyjde Vám "Bůh vína". Neříkejte, že tohle všechno je jen náhoda. To přece není možný!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah cukru: 8,4 g/l

Kyselina: 7,7 g/l

Tank nebo sud: tank nerez

Uzávěr: šroubovací

Teplota podávání: 8-10 st.C

Ideální doba spotřeby: 15 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Česko
Oblast: Mikulov
Vinařství: Filip Mlýnek
Odrůda: Ryzlink vlašský
Druh vína: Bílé
Typ vína: Suché
Alkohol: 11%
Ročník: 2021
Položka byla vyprodána…