Merlot Zuřivec - víno David Koller, 0,75l, 14,0 - 14,5% alk.

Kód: 2158
Tip
17 hodnocení
Značka: Zuřivec
980 Kč 810 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Zuřivec, Ryzlink vlašský je pryč, ať žije Zuřivec. A rovnou tu máme souboj. Souboj dvou Merlotů stejného základu, jen jeden zrál na americkém sudu a druhý na francouzském. Máte možnost porovnat a vyhodnotit, co je Vaší chuti bližší a nechat emoce plynout...


Sada obsahuje dvě vína:

  • Merlot Francouz - hrozny byly na hranici výběru z hroznů, kdy cukernatost dosahovala 24 stupňů ČNM. Při zpracování byla použita technologie termofreš, kdy rmut byl zahřán na 60 stupňů celsia a okamžitě ochlazen na 25 stupňů. Po dvou měsících kvašení a malolaktické fermentaci se rmut vylisoval a následovně byl naplněn do nových barykových sudů vyrobených z Francouzského dubu. Na sudu víno leželo přes 6 měsíců a poté bylo bez filtrace naláhvováno napřímo s jemným přídavkem 20mg/l SO2. Projev tohoto Merlotu je více ovocnější s dominací skořicového charakteru s jemnou tříslovinkou v chuti a příjemnou elegancí po sladkých taninech.

     

  • Merlot Amerika - hrozny byly na hranici výběru z hroznů , kdy cukernatost dosahovala 24 stupňů ČNM. Při zpracování byla použita technologie termofreš, kdy rmut byl zahřán na 60 stupňů celsia a okamžitě ochlazen na 25 stupňů. Po dvou měsících kvašení a malolaktické fermentaci se rmut vylisoval a následovně byl naplněn do nových barykových sudů vyrobených z Amerického dubu. Na sudu víno leželo přes 6 měsíců a poté bylo bez filtrace naláhvováno napřímo s jemným přídavkem 20mg/l SO2. Projev tohoto Merlotu je ve vůni krásně vanilkový  s lehkou drsností s agresivnějším tříslem a robustností v chuti s dlouhou perzistencí.

 

Položte se tedy na otázku:

Když proti sobě postavíte dvě, ale naprosto dvě totožná vína. Jedno zrající na americkém sudu a druhé na francouzském. Které bude lepší?

Hoď se do klidu, dej si víno ZUŘIVEC a pusť si k tomu songy Davida Kollera.

Výše jsou informace, které Vám o víně řeknou vinaři, ale takto Vám víno popíšeme my: 

Dvě totožná vína. Dva stejné základy. Dva shodné postupy výroby. Jen dvě rozdílná aranžmá v podobě dvou různých barikových sudů. Který styl stejného vinného válu vám bude víc ladit? Betl může začít.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Země/Region: Morava/Mikulov

Vinařství: Filip Mlýnek

Odrůda: Merlot

Ročník: 2020                                                

Obsah cukru: 1,6 - 1,7 g/l

Tank nebo sud: americký a francouzský sud

Alkohol: 14,0 - 14,5% alk.

Uzávěr: korkový

Teplota podávání:

Ideální doba spotřeby: do 10 let

Ocenění: Prague Wine Trophy 2022
Merlot Francouz - Premium Gold - 93b.
Merlot Amerika - Premium Gold - 92b.