Hampton Water Rosé 2020, 0,75L, 13,5% alk.

Kód: 2319
Tip Vzhled
Neohodnoceno
Značka: Hampton Water
499 Kč 412 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Premiové rosé "Hampton Water" bylo vyhodnoceno v roce 2021 v soutěži BWW "Best wines of the world" jako nejlepší rosé světa!!!  Gérard Bertrand byl letos zvolen letos světovým vinařem roku!

Hampton Water - AOP Languedoc vyrábí vinařství Gerard Bertrand ve spolupráci s Jonem Bon Jovi a jeho synem Jessem Bongiovi, kteří jsou autory nápadu dělat toto víno. 

 Vinná réva je pěstována na vynikajících pozemcích a je zároveň elegantním a jedinečným projevem jihofrancouzského rosé.

Nápad vznikl u Jesseho a jeho kamaráda Aliho v Hamptonu v New Jersey. Jon Bon Jovi a jeho syn Jesse Bongiovi pak společně s Gérardem Bertrandem vytvořili společnou vizi s cílem vytvořit jedinečné rosé a spojit v sobě podstatu uvolněného životního stylu Hamptonu v USA a pobřeží jižní Francie. Víno je svěží s výraznou a příjemnou minerálností, s jemnými tóny jahod a citrusů s nádechem koření. Krásný, dlouhý závěr je výsledkem pečlivého a pečlivého zrání v nových sudech z francouzského dubu. Toto rosé je krásně vyvážené a hodí se ke každé příležitosti a radosti ze života.

Skvěle se hodí jako aperitiv k předkrmům, grilovačkám, vegetariánským jídlům nebo jako víno, které nesmí chybět na žádné párty.

 

Rozhodně doporučujeme vhodně při pití doplnit songy od BON JOVI.

Výše jsou informace, které Vám o víně řeknou vinaři, ale takto Vám víno popíšeme my: 

Ten Bon Joviho kluk je ale šikovnej. Udělal s tátou nejlepší rosé na světě pod taktovkou Gérarda Bertranda, nejlepšího francouzského vinaře roku 2020. Zdali je opravdu nejlepší, to nedokážeme posoudit, protože tolik rosé jsme ještě nevypili. Ovšem soudě podle toho, že teprve tímhle vínem jsme si u našich manželek vydobyli vážnost, která nám právem náleží, hovoří za mnohé. A teď si představte, jak na večírku pustíte třeba Blaze Of Glory (klidně z telefonu, jde o ten fór přece a ne nějaký hi-fi) a otevřete lahvinku Hampton Water. No jako by tam ten Jon byl...

Detailní informace

Detailní popis produktu

3nejlepsi rose sveta

 

Země: Francie

Oblast: Languedoc

Vinařství: Gerard Bertrand

Odrůdy: Grenache, Mourvedre, Cinsault, Syrah

Suché víno

Vinifikace: nerez, poté 30-60 dnů na francouzském sudu

Zbytkový cukr: 4 gr/l

Kyselina: 3,5 gr/l

Uzávěr: Vinolok - skleněná zátka s českým patentem a výrobou

Vivino: 4.0

Na svém prvním ročníku získalo víno Spectator 90 bodů a od té doby každý rok získává opětovně 90 ! Bylo zařazeno mezi 100 nejlepších vín světa. 4 ročníky po sobě s 90bodovým hodnocením od Wine Spectator a umístěním v jejich Top 100, první růžové na seznamu po 25 letech. Oceněno na Prague Wine Trophy jako Regional Prague Champion 2023

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Země původu: Francie
Oblast: Languedoc Roussilon
Vinařství: Hampton Water
Odrůda: Grenache, Cinsault, Mourvédre, Syrah
Druh vína: Růžové
Typ vína: Suché
Alkohol: 13,5%
Ročník: 2020
Položka byla vyprodána…