Hampton Water Rosé 2022, 0,75L, 13% alk.

Kód: 3361
Neohodnoceno
Značka: Hampton Water
519 Kč 429 Kč bez DPH
Skladem (>100 ks)

Premiové rosé "Hampton Water" bylo nyní vyhodnoceno jako nejlepší rosé světa!!! 

Gérard Bertrand byl navíc zvolen vinařem roku!

Hampton Water, 2021 - AOP Languedoc Hampton Water 2021 bylo vyhodnoceno jako nejlepší premiové růžové víno světa
Směs: Grenache 60 %, Cinsault 15 %, Mourvèdre 15 %, Syrah 10 %.

Alkohol: 13%

Toto Rosé vyrábí vinařství Gerard Betrand z Languedocu ve spolupráci s Jonem Bon Jovi a jeho synem Jessem Bongiovi. 

Víno získává pravidelně 90 bodů ve Wine Spectator a v soutěži Prague Wine Trophy získalo víno ocenění Prague Wine Champion 2021. 

Hrozny pocházejí z nejlepších terroirů v Languedocu. Vinná réva je pěstována na vynikajících pozemcích a je zároveň elegantním a jedinečným projevem jihofrancouzského rosé.

Nápad vznikl u Jesseho a jeho kamaráda Aliho v Hamptonu v New Jersey. Jon Bon Jovi a jeho syn Jesse Bongiovi pak společně s Gérardem Bertrandem vytvořili společnou vizi s cílem vytvořit jedinečné rosé a spojt v sobě podstatu uvolněného životního stylu Hamptonu v USA a pobřeží jižní Francie.
Víno je svěží s výraznou a příjemnou minerálností, s jemnými tóny jahod a citrusů s nádechem koření. Krásný, dlouhý závěr je výsledkem pečlivého a pečlivého zrání v nových sudech z francouzského dubu.

Toto rosé je krásně vyvážené a hodí se ke každé příležitosti a radosti ze života.

Skvěle se hodí jako aperitiv k předkrmům, grilovačkám, vegetariánským jídlům nebo jako víno, které nesmí chybět na žádné párty.

 

Rozhodně doporučujeme vhodně při pití doplnit songy od BON JOVI.

Výše jsou informace, které Vám o víně řeknou vinaři, ale takto Vám víno popíšeme my: 

Ten Bon Joviho kluk je ale šikovnej. Udělal s tátou nejlepší rosé na světě pod taktovkou Gérarda Bertranda, nejlepšího francouzského vinaře roku 2020. Zdali je opravdu nejlepší, to nedokážeme posoudit, protože tolik rosé jsme ještě nevypili. Ovšem soudě podle toho, že teprve tímhle vínem jsme si u našich manželek vydobyli vážnost, která nám právem náleží, hovoří za mnohé. A teď si představte, jak na večírku pustíte třeba Blaze Of Glory (klidně z telefonu, jde o ten fór přece a ne nějaký hi-fi) a otevřete lahvinku Hampton Water. No jako by tam ten Jon byl...

Detailní informace

Detailní popis produktu

3nejlepsi rose sveta

 

Uzávěr: Vinolok - skleněná zátka s českým patentem a výrobou

Vivino: 4.0

Legendární hudební legenda Jon Bon Jovi uvedl toto super prémiové rosé v roce 2017 ve spolupráci se svým synem Jesse a uznávaným vinařem Languedoc Gérardem Bertrandem. Toto víno mělo obrovský úspěch a bylo téměř okamžitě vyprodáno. Potopení do Hampton Water zachycuje ducha sdíleného mezi elegantními Hamptony v USA a stejně stylovým „uměni života“ na jihu Francie. Tato spolupráce mezi Jonem a Jesse Bon Jovi a Gérardem Bertrandem je především o tom, jak si užívat života a mít dobrou láhev vína, kterou můžete sdílet s přáteli.

Na svém prvním ročníku získalo víno Spectator 90 bodů a od té doby každý rok získává opětovně 90 ! Bylo zařezeno mezi 100 nejlepších vín světa.

4 ročníky po sobě s 90bodovým hodnocením od Wine Spectator a umístěním v jejich Top 100, první růžové na seznamu po 25 letech.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hampton Water
Země původu: Francie
Oblast: Languedoc Roussilon
Vinařství: Hampton Water
Odrůda: Grenache, Cinsault, Mourvédre, Syrah
Druh vína: Růžové
Typ vína: Suché
Alkohol: 13%
Ročník: 2022